Akadnak nők, aki kellemetlennek érzik, de olyanok valószínűleg kevesen, akik ne ismernék el a váltózuhany pezsdítő hatását. Ennél azonban jóval több előnye van a zuhany alatti „miniwellnessnek”, lássuk, melyek ezek.
Több ez, mint egy finom, illatos tusfürdővel, vagy akár egy természetes luffaszivaccsal kombinált tisztálkodás, itt ugyanis a hideg-meleg vízsugár váltott alkalmazásával méregtelenítjük a bőrt, ezáltal pedig serkentjük a nyirokrendszer működését, elősegítjük a salakanyagok távozását.
Elsősorban a bőr karbantartására, a bőr feszesítésére szokták nők milliói alkalmazni nap mint nap a zuhany alatt, nem véletlen az sem, hogy a narancsbőr elleni egyik leghatásosabb házi fegyverként tartják számon. Ha kitartóak vagyunk, és nem adjuk fel egy nap után a váltott hőmérsékletű vízzel történő zuhanyozást, észrevehetően simább, kontúrosabb lesz a bőrünk, de már egészen rövid időn belül is észlelhetjük előnyeit.
A váltózuhany ugyanis érezhetően hidratáltabbá teszi a bőrt, kevésbé izzadunk majd tőle, és a vérkeringésünket is élénkíti, így akár egy néhány perces, pezsdítő vízi szeánsz alatt is erőre kapunk, bármilyen fárasztó vagy meleg nyári nap álljon is mögöttünk.
A köztudottan élénkítő, az ellenálló képességet javító zuhany kitűnő segítség visszereseknek is, de emellett hivatásos sportolóknak is ajánlják, mégpedig edzés utáni „levezetésként”, valamint izomgörcs és fájdalom esetén.
Jó tanácsok a váltózuhanyhoz!
- Szavazzunk mobil zuhanyrózsára, így célirányosan tudjuk bevetni, és a vízsugarat magunk szabályozhatjuk.
- Mindig meleg vagy langyos vízzel indítsuk, maximum 38 Celsius-fokos legyen!
- 3 percig folyassuk a bőrünkre mintegy fél araszról, lehetőleg úgy, hogy egyenletes vízköpenyt képezzen rajtunk.
- A hideg víz körülbelül 10-15 Celsius-fokos legyen, a zuhanyrózsával pedig a szív irányába, lentről fölfelé haladjunk!
- A váltózuhany utolsó fázisa hideg legyen, amit egy alapos, törülközős átdörzsöléssel zárjunk!
Forrás: nlcafe.hu
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése