Sokszor merülnek fel bennem kérdések: régen vajon hogy csinálták? Gyógyszertár nem lévén hova mentek? A természeti népek csoportjai hol szerzik be? És főleg mit?
Régi mondás: fűben-fában az orvosság. Körül kell néznünk, észre kell vennünk, együtt kell működnünk a természettel, és látni fogjuk, hogy a segítség körülöttünk van. És nem csak a gyógynövények, ásványok, kövek családjára gondolok, hanem a leghétköznapibb alapanyagok felhasználására is.
Sétáltam a minap a Duna parton. Szeretem azt a helyet. Megnyugtat és feltölt. Nap és Víz. Levegő és Föld. Minden együtt van amire szükségünk van. Sétám közben megpihenek, leülök egy nagy kőre a víztükör mellett.
Később lenyúlok mindkét kezemmel, és mutatóujjaimmal enyhe nyomást fejtek ki a nagylábujjak körme feletti mélyedésekre. Ez egy nagyon egyszerű, ám rendkívül hasznos gyakorlat a mindennapokra. Ezzel a pár perces mozdulattal méregtelenítek. A nyomás hatására fájdalom is felléphet. Ebben az esetben addig kell a nyomást kifejteni, amíg a fájdalomérzet csökken, és már csak az ujjnyomást érezzük. Ha nem érzünk fájdalmat, akkor nincs problémánk.
Másik lehetőség, hogy mutató ujjunkkal pár másodpercre megnyomjuk az orr és a felső ajak közötti mélyedést határozottan, egyenletes erővel. Mindkét gyakorlat akupresszúrás pontokat stimulál, aminek következtében elősegíti a nyirokáramlást, ezáltal a méreganyagok távozását a szervezetből. Ezzel egészségfenntartó, és fiatalító hatással rendelkezik. (forrás: Horváth Zoltán)
Elcsendesedem, és befelé figyelek. Szeretnék ember lenni. EMBER. Csupa nagy betűvel. Szeretnék fejlődni. Önfejleszteni. Itt és most.
Így hát felállok, és végig csinálom a négy őserős gyakorlatokat. Kell ennél jobb színhely?
– a földerő gyakorlat lazító hatású, tágítja a tudatot
– a tűzerő gyakorlat gát oldó, lelkesítő, tettre készség serkentő hatású
– a vízerő gyakorlat magas rezgéseket szabadít fel az auránkban
– a levegőerő gyakorlat az aura erősítésére szolgál
Hogy hogyan végezzük mindezt? Videóinkban tudjátok a mozdulatokat megtanulni.
Sétám során végig sütött a nap. Lepirultam, így hát elkelne egy kis segítség. Az ecet hatékony támogatása felhasználható a mindennapokban, persze ha a jellegzetes illatán túl tudunk lépni. De ez csakis rajtunk múlik.
Napégéskor illékonysága végett gyorsan párolog, így hűsíti a kipirult bőrfelületet. Csökkenti az irritációt, így a viszketés is enyhülni fog. A viszketés enyhítése csípéskor, csalánkiütéskor is elérhető. Bőrre kenve semlegesíti az irritáló anyagokat.
A fanyarkás ecet erős sav. Hatékonyan veszi fel a harcot a baktériumok, gombák ellen. Háborúkban a katonák sebeit ezzel tisztították ki. Fertőtlenítő szerként alkalmazhatjuk sebfelületek ellátásakor. Lábon jelentkező gombák ellen is győzedelmeskedik.
Az ecet savas kémhatása lúgos anyagokkal való érintkezésekor semleges vízzé és sókká alakítja át azokat. Ily módon felhasználható testfelületen fürdéskor, a szappanmaradványok eltávolítására, vagy a hajon a sampon-balzsam maradványok eltüntetésére. A fejbőr korpásodásának, viszketésének enyhítését segíti.
Gyomorsav hiánya okozta emésztési zavarban használható oly módon, hogy étkezés után egy teáskanálnyit fogyasztunk belőle. (Túlzott termelődés esetén nincs rá szükségünk!) A viszketés enyhítése csípéskor, csalánkiütéskor is elérhető. Bőrre kenve semlegesíti az irritáló anyagokat. Szagtalanító hatása is ismert, elfedi, elnyomja a kellemetlen szagokat. Állattartásnál felmosáskor, vagy az utolsó öblítő vízhez adva kiveszi a ruhákból a kellemetlen, nem kívánatos (dohány) szagokat. Nagymamám fejfájás ellen is használta népi orvosságként: ecetbe áztatott rongyot tekert a feje köré. Torokfájáskor ecet és meleg víz keverékével gargarizált. Van, akiknél megszüntette a lábikra görcsöt ecet és méz keverékével. Vagy éppen a herpeszt szárította le.
Amikre még használható:
- akné
- csuklás
- gyomorrontás
- külső fülgyulladás megelőzése
- pelenkakiütés
- szájszárazság
- véraláfutás
Mindannyian tapasztaltuk, hogy bizonyos dolgok működnek nálunk, és bizonyos dolgok nem. A hatás az anyagban viszont állandó. Mi vagyunk különbözőek, mi reagálunk sokféleképpen. Hinnünk kell benne, rá kell bíznunk magunkat a természetre. És ahogy hangolódunk össze, elfogadóak leszünk a segítség irányába is.
Forrás. Némedi Andrea
ebredezok.hu